Taneční skupina CODA působí v oblasti moderního tance od roku 2008. Hlavní činnost probíhá v pronajatých prostorách bývalé školy na adrese Světlogorská 2771/III., Tábor. Zde má spolek sídlo.

Coda z. s. byla založena za účelem propagace současného tance a vytváření podmínek k  tvorbě amatérských tanečních představení. Klademe důraz na základy taneční techniky, správné držení těla, rozvoj pohybového projevu jednotlivce, vnímání hudby, vztah ke kultuře a především na upevnění zdravých návyků. Snažíme se rozvíjet tanečníka a jeho talent, motivovat ke kreativitě a poskytnout mu podmínky pro seberealizaci. Chceme poskytnout dítěti místo ve skupině, která vyhovuje jeho schopnostem, potřebám a podnítí v něm zdravou ctižádostivost.

Zároveň se tento spolek nebrání konfrontovat své výsledky na vrcholných soutěžích (Czech Dance Tour, Czech Dance Masters, Taneční skupina roku). Za zmínku také stojí dlouholetá spolupráce s hudební a pěveckou skupinou Tábor Superstar Band, pro kterou tvoříme taneční doprovod k muzikálu Jesus Christ Superstar, s nímž se účastníme charitativních akcí. Coda poskytuje předtančení na plesech, večírcích, kulturních událostech.

Zakladatelka a umělecká vedoucí, Markéta Švecová, je absolventkou taneční konzervatoře Taneční Centrum Praha, obor pedagogika a lektorství. Na svém kontě má za svou dlouholetou praxi několik choreografických úspěchů – umístění na republikových soutěžích u nás i v zahraničí.

ROČNÍKY

2020

21. 3. 2020 – CDM – Jižní Čechy – České Budějovice
11. 4. 2020 – CDT – Jižní Čechy – Jindřichův Hradec
12. 4. 2020 – Velikonoce s Jesusem
25. 4. 2020 – CDT Mistrovství Čech – Chrudim
26. 4. 2020 – CDT Mistrovství Čech – Chrudim
8. 5. 2020 – MIA festival – České Budějovice
8. – 9. 5. 2020 – CDM – Mistrovství Čech – Chomutov
16. – 17. 5. 2020 – Mia festival – Praha
21. – 24. 5. 2020 – CDM MČR – Praha
22. – 24. 5. 2020 – Mia festival Praha
23. 5. 2020 – CDT MČR – Praha
24. 5. 2020 – CDT MČR – Praha
30. – 31. 5. 2020 – Mia festival Praha
17. – 22. 8. 2020 – Letní soustředění

2019

8. února 2019 – Noc maturáků
23. března 2019 – CDM – regionální kolo – České Budějovice
30. března 2019 – CDT – Jindřichův Hradec
13. dubna 2019 – Taneční skupina roku – Jindřichův Hradec
20. dubna 2019 – Mistrovství Čech – TSR – Praha
27. – 28. dubna 2019 – Mistrovství Čech – CDT – Chrudim
4. května 2019 – Mistrovství Čech – CDM
8. května 2019 – Mia Festival České Budějovice
18. – 19. května 2019 – Mia festival – finále – Praha
23. – 26. května 2019 – Mistrovství ČR – CDM – Praha
24. – 26. května 2019 – Mia Festival – finále – Praha
25. – 26. května 2019 – Mistrovství ČR – CDT – Praha
31. května 2019 – Mistrovství ČR – TSR – Praha – dospělí a senioři
31. května – 2. června 2019 – Mia Festival – finále – Praha
1. června 2019 – Mistrovství ČR – TSR – Praha – děti a baby
2. června 2019 – Mistrovství ČR – TSR – Praha – junioři a school exhibition
15. – 16. Června 2019 – DON
12. – 17. srpna 2019 – letní soustředění
5. září 2019 – Seniorské hrátky
13. září 2019 – Slavnostní zahájení Táborských slavností

2016

14.1.2016 – vystoupení MŠ Hastrmánek
22.1.2016 – Ples Spartaku, Tábor – Palcát
23.1.2016 – Ples Města Veselí nad Lužnicí, Kulturní dům
27.2.2016 – Sportovní ples Veselí nad Lužnicí, Kulturní dům
27.3.2016 – Velikonoce s Jesuse, charitativní koncert, Milénium Tábor
2.4.2016 – Regionální kolo Taneční skupina roku, Jindřichův Hradec
16.4.2016 – Mistrovství Čech – junioři, Chrudim
26.4.2016 – vystoupení MŠ Hastrmánek
7.5.2016 – Mistrovství Čech – hlavní a děti, Praha
3.6.2016 – Mistrovství ČR – Praha
5.6.2016 – Vystoupení Na cestě s Tanec Praha, Tábor
14.6.2016 – vystoupení MŠ Žlutá, Sezimovo Ústí
26.6.2016 – Závěrečný galavečer – Mapa času, Divadlo Oskara Nedbala Tábor
27.6.2016 – Akademie ZŠ Planá nad Lužnicí
29.6.2016 – Open Pier Festival, Střelnice Tábor
25.-30.7.2016 – Letní soustředění s Codou
1.9.2016 – Seniorské hrátky, Palcát Tábor
18.9.2016 – Táborské slavnosti
30.9.2016 – Ples Gymnázia Tábor, Střelnice

2015

28.3.2015 – Taneční skupina roku – regionální kolo – Jindřichův Hradec (MĚSTSKÁ SPORTOVNÍ HALA, U stadionu 1137
5.4.2015 – Velikonoce s Jesusem – charitativní koncert – Tábor (Milenium, Kpt. Nálepky 239)
11.4.2015 – Taneční skupina roku – Mistrovství Čech junioři – Chrudim (TJ Sokol, Tyršovo náměstí 12)
25.4.2015 – Taneční skupina roku – Mistrovství Čech děti a dospělí – Praha (SPORTOVNÍ HALA SLAVIE, Vladivostocká 1460/10)
29.5.2015 – Taneční skupina roku – Mistrovství České republiky – dospělí Praha
30.5.2015 – Taneční skupina roku – Mistrovství České republiky – děti Praha
31.5.2015 – Taneční skupina roku – Mistrovství České republiky – junioři Praha
7.6.2015 – Závěrečný galavečer skupiny Coda, Tábor (Divadlo Oskara Nedbala)
27.7.–1.8.2015 – Letní soustředění s Codou, Veselí nad Lužnicí (Sportovní hala TJ Loko, Sokolská 651)
17. 11. 2015 – Maturitní ples, Tábor – Milénium Tábor
22.12.2015 – Vánoční představení – Hlas života, Kulturní dům, Veselí nad Lužnicí

7.11.2015 – Maturitní ples, Palcát Tábor

2014

25.1.2014 – ples města Sezimovo Ústí (Confiteor, Band, Roridula)
29.3.2014 – regionální kolo Taneční skupina roku – Jindřichův Hradec
5.4.2014 – Přehlídka scénického tance České Budějovice
19.4.2014 – Mistrovství Čech TSR – juniorská kategorie – Chrudim
20.4.2014 – Velikonoce s Jesusem 2014 – Milénium Tábor
26.4.2014 – Mistrovství Čech TSR – hlavní věková kategorie – Praha
27.4.2014 – Den plný pohádek – Tábor- 13:00
29.4.2014 – Vystoupení MŠ Helsinská v tělocvičně ZŠ, 16:30
8.5.2014 – Mistrovství České republiky TSR – juniorská kategorie – Praha
11.5.2014 – Mistrovství České republiky TSR – hlavní věková kategorie – Praha
15.5.2014 – MŠ Kollárova – Vančurova – besídka 15:45
7.6.2014 – Závěrečný galavečer – Země snů, Divadlo Oskara Nedbala
17.6.2014 – MŠ Žlutá Sezimovo Ústí – besídka 16:00
12.-17.8.2014 – Letní soustředění s CODOU 2014
8.11.2014 – Vystoupení Myslkovice
29.11.2014 – Vystoupení Veselí nad Lužnicí – Rozsvícení vánočního stromečku
12.12.2014 – Maturitní ples – Tábor Hotel Palcát

21.12.2014 – Taneční galavečer – Země snů